Як вибрати зелений чай в магазині

як вибрати зелений чай

Зелений чай має високу популярність серед покупців, завдяки своїм смаковим якостям і корисним властивостям, тому на прилавках магазинів можна зустріти досить широкий асортимент зеленого чаю, серед якого вистачає низькоякісних підробок. Постараємося розібратися, як вибрати хороший зелений чай в магазині і на що звертати увагу при покупці.

Насамперед перед походом в магазин слід визначитися, який зелений чай ви хочете купити, якісний крупно листовий (на вагу або в спеціальній упаковці), який буде набагато дорожче, але і за якістю набагато краще, або зелений чай в пакетиках, недорогий, але і не високої якості?

На замітку: на думку багатьох експертів, пакетований зелений чай – це відходи чайного виробництва низької якості, що пройшли безліч обробок, після яких в них практично не залишилося корисних речовин і при цьому вони не володіють необхідним смаком справжнього зеленого чаю, отже, цінителям зеленого чаю необхідно робити покупку тільки на вагу в спеціалізованих магазинах або в спеціальних якісних упаковках.

Розглянемо далі, на що саме слід звертати увагу при покупці зеленого чаю, щоб не купити підробку або чай низької якості.

Як правильно вибрати хороший зелений чай?

  1. Колір листочків зеленого чаю. Листя повинні бути яскраво-зеленого, фісташкового, оливкового кольору з золотистим або сріблястим відтінком. Якщо листя темного кольору, то такий зелений чай поганої якості, довго зберігався або неправильно сушився. Також важливо, щоб все листя були одного кольору, що означає – Це чай з одного врожаю, а не суміш різних.
  2. Вологість листя чаю. Якісний зелений чай повинен мати вологість в межах 3-6% (пересушений чай скоріше за все довго зберігався, а більш вологе листя має гіршу якість). Перевірити на вологість чай можна декількома способами: якщо розтерти кілька чаїнок між пальцями і вони з легкістю перетруться в пил – чай пересушений (не слід купувати), також, якщо в ємності з чаєм (бажано повній) натиснути на сам чай пальцем і відразу відпустити, хороший чай швидко відновить свою форму, а занадто вологий злипнеться.
  3. Зовнішній вигляд зеленого чаю. Листя зеленого чаю можуть бути скручені по-різному, при цьому, чим щільніше скручені листя, тим заварений чай буде більш насиченим і міцніше, а якщо слабкіше скручені – тим ароматні і м’якше на смак.
  4. Наявність сміття, домішок і живців. Наявність дрібного сміття, шматочків стебел має бути не більше 5% від обсягу.
  5. Місце збору чаю. Найкращий зелений чай-зібраний в горах на висоті вище 1 км над рівнем моря (найбільш сприятливі умови для вирощування різних сортів зеленого чаю).
  6. Свіжість зеленого чаю. Більш якісний зелений чай – свіжий. Якщо він зберігається більше одного року, то його якість стає гірше. Найбільш якісний вважається зелений чай, термін зберігання якого трохи більше одного місяця.
  7. Упаковка зеленого чаю (при покупці фасованого в магазині). Більш дорогий і якісний чай часто продається в металевих або порцелянових ємностях, а більш дешевий в картонній упаковці. Сама упаковка повинні бути цілою, якщо це картонна – герметично упакована в поліетилен (в плівку), щоб не було доступу повітря, а також на упаковці повинні бути вказані дата виробництва, місцевість, де вирощений чай, його сорт, маса, знак якості.
  8. Вартість зеленого чаю. Як і серед багатьох інших продуктів і товарів, в більшості випадків найякісніший зелений чай буде мати високу ціну (від 200 доларів за кілограм), але можна знайти і дешевше хороший смачний чай.

На закінчення до статті можна відзначити, що знаючи, який зелений чай краще купувати в магазині, ви зможете вибрати дійсно якісний продукт, відсіявши підробки і продукт з низькою якістю. Свої відгуки та поради, Як правильно вибрати зелений чай при покупці в магазині, залишаємо в коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була вам корисна.

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь