Ще один бомбічний варіант, завдяки тому, що рибка буде готова вже через 24 години. Всі пропорції дані саме на цей час, і таким чином, щоб кета не встигла пересолитися. Хоча може здатися, що солі тут багато, але риба візьме в себе стільки, скільки їй потрібно.
При виборі кети зверніть увагу на те, щоб вона була з товстим хребтом, і важила не менше 1,5 кг. якщо вона в свіжомороженому вигляді, то відходити вона повинна сама в приміщення, причому не до кінця. Ні в якому разі не замочуйте її в гарячій воді.
- Кета 1 кг.
- Сіль кам’яна 2 ст. л.
- Цукор-пісок 1 ст. л.
- Суміш перців 7 г.
- Гірчиця зернова 1 ч. л.
- Рослинна олія 150 г.
- Обробити кету, розпатрати черевце і видаліть всі непотрібності. Зріжте також голову і плавники, які підуть на юшку. Луску необхідно буде теж прибрати, починаючи від хвоста до голови, для цього використовуйте звичайний ніж, або тертку з великим лезом, з її допомогою луска не буде розлітатися по всій кухні. Дуже зручне пристосування! Частина риби від хвоста, сантиметрів 5-7 краще відрізати, це частина досить жостка і швидко пересолюється. Краще її запекти в духовці.
- А ось решту кети обробіть на філе. Для цього розташуйте кету черевцем до себе. І заведіть кухонний ніж так, щоб при відділенні філе він рухався від голови до хвоста по хребту. Хребет залишиться внизу, а потім відокремте і його. Вирізати. Зріжте після цього, черевні кістки. Філе порубати на великі шматочки. Перець засипте в млин або в ступку, щоб він перемоловся або використовуйте готову приправу для червоної риби. Потім отриману суміш перемішайте з цукром і сіллю. Рясно посипте рибу сумішшю з двох сторін і покладіть в скляну тару. Через 12 годин, переверніть шматочки навпаки, щоб розподілився виділилася солоний розсіл рівномірно. Ємність весь час повинна знаходитися в холодильнику.
- Через одну добу (24 години) приберіть всі спеції звичайними паперовими рушниками. Видаліть залишки розсолу. Якщо все не плануєте з’їсти, то загорніть філе в звичайну харчову плівку і виставите в морозильник і можна буде їсти протягом 3 місяців.
- А той шматочок, який залишили для дегустації або столу, обробити на невеликі пластики за допомогою ножа, акуратно відокремлюючи від шкірки. Потім пензликом пройдіться і розподіліть по ньому рослинну олію. Готово, можна їсти або зберігати в холодильнику.
Ось яка краса вийшла лососева! Приємних відкриттів!
Фішка цього рецепта в тому, що ви можете використовувати для нього абсолютно будь-яку червону лососеву рибу, будь то це сьомга, форель або горбуша.