вас – це споконвічно словянський традиційний напій, який чудово втамовує спрагу в спекотний день. Сьогодні ми з вами приготуємо квас на цілісному вівсі з додаванням меду. Для початку шляхом настоювання вівса необхідно вивести закваску, з якої пізніше вийде відмінний квас. Використання в процесі приготування невеликої кількості меду додасть напою приємні медові нотки та м’який присмак.
Інгредієнти
Порції: –+
- Овес 180 гр.
- Мед квітковий 2 ст. л.
- Цукор-пісок 7 ст. л.
- Вода 2.7 л.
Кроки
- Рецепт квасу з вівса та меду гранично простий! Для приготування квасу на вівсі ми вибираємо довгастий овес, який ще не відлущився. Перебираємо його та добре промиваємо під проточною водою.
- Промитий овес викладаємо в банку та заливаємо холодною водою. У процесі наполягання овес підніматиметься нагору, тому воду в банку слід залити так, щоб вона трохи не доходила до країв.
- Банку зверху прикриваємо марлею або бавовняною серветкою і залишаємо при кімнатній температурі наполягати 5 діб.
- Через 5 діб весь овес підніметься вгору банки. Воду, в якій настоювався овес, зливаємо, вона нам більше не знадобиться. Зерна вівса добре насочилися водою і набрякли. Знову заливаємо їх чистою холодною водою, додаємо мед і цукор, добре перемішуємо і залишаємо настоюватися на 1-2 доби.
- Для приготування квасу ми змішуємо цукор і мед, оскільки саме мед надасть нашому квасу ніжніший, м’який та унікальний смак, який не може дати квасу цукор. Якщо ви з якихось причин не вживаєте меду – можете замінити його жменею сухофруктів. Необхідно враховувати те, чим більше настоюватимете напій, тим більше буде його різкість.
- Коли квас повністю готовий, частина вівса підніметься нагору, а частина осяде на дно.
- Готовий квас проціджуємо через марлю або сито в чистий глечик, охолоджуємо і подаємо на стіл, повністю готовий до вживання.
Овес, що залишився, ви можете використовувати для подальшого приготування квасу протягом одного-двох місяців.