Пишні сирники на сковороді – класичний рецепт

сирники класичний рецепт на сковороді

Пишні сирники з сиру на сковороді за класичним рецептом готують практично однаково, хоча сьогодні існує велика кількість рецептів різних класичних варіантів. Та й у кожної господині він свій автентичний, але я завжди люблю говорити про те, що високу кухню ми залишаємо французам і тому наш рецепт буде максимально простим, але від цього не менш смачним. І головна особливість наших сирників полягатиме в їх пишності та ніжному сирному смаку. І для того, щоб досягти цього смаку та ніжної текстури, нам потрібно правильно вибрати в магазині основний інгредієнт – сир. Якщо його буде обрано неправильно, то у вас вийдуть не пишні сирники, а просто сирні коржі. Отже, почнемо розкриття основних секретів при виборі правильного сиру.

По-перше, жирність сиру. Допустимо від 5% до 9%, але все ж таки краще брати пожирніше, це надасть більш виражений вершковий смак і ніжну текстуру. Наступним дуже важливим нюансом є наявність вологи у сирі. Якщо її буде багато, то в результаті не вийде стійкої структури у сирників і при жаренні вони просто «попливуть», тим самим зіпсувавши ваш настрій. Якщо так вийшло і ви бачите, що сир вологий, то це нескладно виправити, а саме викласти сир на марлю і добре віджати. Чим сухіший сир, тим більше гарантії, що результат вас порадує. Наступним пунктом у нас йде консистенція сиру, а точніше сказати – його зернистість. Нам не потрібний дрібнозернистий сир, а саме той, що продається у вигляді брикетів.

Ключовим моментом у роботі із сирниками є протирання сиру через сито. Не збивання в блендері, не розтерти у ступці, а саме протирання через сито, що в кінцевому результаті нам дасть найніжніший смак та консистенцію. І як ви вже зрозуміли, дрібнозернистий сир не годиться для протирання, він ніби вже протертий, але не так, як нам потрібно. Ми беремо крупнозернистий сухий сир жирністю від 5 і вище відсотків. До речі кажучи, що нижча жирність сиру, то кисліший смак.

Як приготувати сирники на сковороді за класичним рецептом

Інгредієнти
Порції: +6
На порцію
Калорії: 257 ккал
Білки: 13.3 г
Жири: 15.4 г
Вуглеводи: 15.5 г
Кроки
35 хвДрук
  • Насамперед ми беремо сито, викладаємо туди сир і за допомогою звичайної столової ложки починаємо протирати сир. Це займе трохи часу, але трохи терпіння, і у вас все вийде.
  • У ємність із протертим сиром ми додаємо ванілін або ванільний цукор.
  • Якщо ви вирішили додати трохи кориці для аромату, то зараз саме час приєднати її до сиру.
  • Яйце збиваємо в окремій ємності та відправляємо в ємність із сиром.
  • Додаємо цукор. Як варіант. замість цукру я пропоную додати цукрову пудру і ось чому. При розчиненні цукор-пісок стає рідким і це може зіпсувати нашу консистенцію, а пудра не дає зайвої рідини.
  • Далі не забуваємо обов’язково додати щіпку солі. Вона відтіняє і підкреслює смак цукру і це може суттєво вплинути на кінцевий смак страви, але якщо ви все ж таки забули додати сіль, то нічого страшного не станеться.
  • Далі йде додавання соди. І тут головний нюанс у тому, що її не потрібно гасити. Це потрібно для пишноти наших сирників. Але якщо ви боїтеся, що буде чути її смак у готовій страві, то або не бійтеся, бо він не відчуватиметься за умови, що ви все поклали правильно, або замініть на розпушувач тіста.
  • І останній інгредієнт, який ми додаємо – це борошно. Звичайно, якщо ви бачите, що тісто вийшло рідким, то можна ще трохи додати борошна, але майте на увазі, що наше тісто не повинно бути «забитим» борошном, вже на стадії вимішування інтуїтивно має бути відчуття «легкості» тіста. Як варіант борошно можна замінити тією самою кількістю манної крупи.
  • Отже, ми поєднали всі інгредієнти в одній ємності і далі за допомогою лопатки чи ложки, кому як зручно, потрібно добре вимішати наше тісто.
  • Далі ми беремо невелику кількість борошна і насипаємо на підготовлену поверхню, викладаємо наше тісто з ємності на робочу поверхню і формуємо руками ковбаску зразковим діаметром 7 см. У процесі роботи тісто буде трохи липнути до рук і це гарний знак. Щоб це не сильно докучало, руки можна змастити олією.
  • Отже, наш напівфабрикат у вигляді ковбаски готовий, за допомогою ножа ми рівняємо з обох боків кінці нашої заготовки. Далі ми беремо гострий ніж і маємо нарізати нашу ковбаску на рівномірні шайби. Тут дам вам невелику пораду. Щоб ніж у процесі не прилипав до тіста і не деформував нашу шайбу, можна його змастити або олією, або періодично мачати в борошно.
  • Шайби нарізаються товщиною приблизно 1,5-2 см і якщо у вас невеликий досвід у кулінарії і вам складно це зробити, то щоб шайби вийшли рівномірними по всій заготовці, ви можете візуально розділити ковбаску на 2 рівні частини і в самій середині за допомогою ножа залишити засічку, але не розрізати. Далі одну з половин також візуально ділимо на 2 рівні частини та залишаємо засічку. І таким чином ми розділимо всі частини, доки не отримаємо потрібну розмітку по всій довжині нашої заготовки.
  • Далі ми розрізаємо ковбаску за цими насічками. Якщо товщина шайб дуже широка, то просто ще раз руками прокочуємо ковбаску, тим самим витягуючи її і ще раз робимо насічки.
  • Далі беремо кожну шайбу і обвалюємо у достатній кількості борошна, щоб шайби вже не були липкими.
  • За допомогою долоні та ножа прокручуємо кожну шайбу на робочій поверхні, тим самим надаючи їй круглу форму.
  • Обсмажувати будемо на вершковому маслі, що додасть нашій страві ще більше ніжності. Але за вашим бажанням не буде проблемою і смаження на олії. Наші шайби викладаємо на розігріту сковорідку на середньому вогні та обсмажуємо першу сторону без кришки до золотистої скоринки. Зменшуємо вогонь і накриваємо кришкою для того, щоб наші сирники просмажилися в середині. На це піде приблизно 5-7 хвилин, залежно від вашої плити.

Сирники можна подавати до столу! Вони можуть вживатися як у гарячому, так і в холодному вигляді. Ідеальним доповненням стане ягідний соус чи будь-яке інше фруктове варення. Смачного!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Залишити відповідь