Любов до вареників у мене з дитинства: бабуся-майстриня завжди готувала їх по-особливому! На відміну від тонких магазинних, вона робила їх пишними, майже що круглими. І тісто у них було чи не смачніше начинки. Бабуся ліпила вареники на кефірі і часто любила повторювати, що в її рідних краях це блюдо тільки таким і буває.
Побувавши на Поділлі, багато переконаються, що так воно і є! Справжні українські вареники зовсім не схожі на напівфабрикати з магазину. Ті, скоріше, більше нагадують пельмені у формі півмісяця. Ділюся рецептом бабусі і сирною начинкою до нього.
- Кисломолочний сир 9% 400 гр.
- Цукор-пісок 2 ст. л.
- Манна крупа 2 ст. л.
- Сода 1 ч. л.
- Куряче яйце 1 шт.
- Кефір 300 мл.
- Борошно пшеничне 300 гр.
- Сіль ½ ч. л.
- Почніть з начинки. Розімніть сир з яйцем, цукром і манкою. Накрийте плівкою, щоб не сохла, і відставте в сторону. Манка повинна встигнути разбухнути.
- Просійте борошно, перемішайте його з содою і сіллю. Потім додайте кефір і замісіть м’яке, липнуче до рук тісто.
- Присипте його борошном, накрийте плівкою і дайте відпочити 10 хвилин.
- Розкачайте тісто в коло товщиною близько півсантиметра. І виріжте кружечки.
- Накладаючи начинку в тісто, трохи розтягуйте його. Потім защипніть по краях зручним для вас способом.
- Змастіть пароварку рослинною олією, дочекайтеся закипання води. Готуйте вареники під кришкою 7 хвилин. Якщо у вас немає пароварки, відваріть їх в окропі (також близько 7 хвилин) або заморозьте про запас.
Чим хороші вареники на пару? Тісто одночасно і соковите, і повітряне. У нього немає ні єдиного шансу розвалитися під час варіння. З таким будь-яка начинка буде хороша. Однак найбільше я люблю сирну або ягідну. Можна використовувати заморожену вишню або полуницю – вареники наповняться солодким соком, яке тісто на кефірі точно витримає.