Виноград – це фрукт чи ягода?

виноград це фрукт чи ягода

Навколо цього чагарнику крутиться безліч теорій і питань, один з яких: «виноград – це ягода або фрукт?». Давайте спробуємо розібратися самостійно.

Розбираємося, виноград – це ягода або фрукт, або навіть овоч?

Сьогодні багато людей плутаються, коли мова заходить про виноград. Хтось називає його ягодою, а хтось – справжнісіньким фруктом, інші ж завзято наполягають на тому, що це – овоч.

Звідки ж виникли коріння цієї проблеми? Швидше, з народної думки, адже багато хто звик вважати чагарники – овочами, а плоди крупніше дрібних – фруктами. Насправді виноград є не чим іншим, як повноправною ягодою з сімейства Виноградових. Про це свідчить той факт, що лози цієї рослини ростуть гронами, як більшість ягід, а також сама рослина являє собою чагарник, а не фруктове дерево.

На користь теорії ягідності говорить і те, що виноград володіє м’якою, майже невідчутною шкіркою, має досить велику кількість насіння, чого часто не зустрінеш у багатьох фруктах. Крім того, згідно з науковою термінологією, такого поняття як «фрукт» не існує, оскільки воно прийшло з народного вживання і може означати тільки «смачний і соковитий плід». Ботаніці ж відомий термін» ягода”, що позначає маленький, м’який плід з кісточками.

Теорія ж про те, що виноград є овочем – помилкова в корені. Звичайно ж, цей чагарник легко можна віднести до овочевих культур, та тільки вживаємо ми в їжу виключно його ягідні плоди.

Цікаві факти про виноград

А ви знали, що:

  • Ці ягоди були у великій пошані в стародавні століття, настільки, що з їх зображенням карбували золоті і мідні монети;
  • Вважається, що вперше виноград з’явився на території сучасної Вірменії, куди його привіз Ной разом зі своїм ковчегом;
  • Вперше згадка про цей чагарник з’являється в вавилонському клинопису, а трохи пізніше – в гомерівській ” Одіссеї»;
  • Багато міст світу, наприклад, Ташкент, Ялта, Чугуїв та інші мають на своїх гербах виноградні лози;
  • У теплій Іспанії існує традиція, згідно з якою слідом року, що минає потрібно з’їсти рівно 12 ягідок, кожна з яких супроводжується бажанням;
  • Для однієї пляшки вина потрібно близько 700 виноградин;
  • У сучасному світі присутні більше десяти тисяч видів винограду, і він по праву вважається найпоширенішою культурою на Землі;
  • Одна з країн світу може похвалитися пам’ятником справжнісінькому віслюку-першому “професійному” обрізчику виноградних лоз.

У цій статті ми розповіли, що виноград є ягодою по ряду певних причин. А як вважаєте ви і ваші друзі? Поділіться цим матеріалом в соціальних мережах!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( Поки що оцінок немає )
Залишити відповідь