Соління огірків на зиму
Соління – популярний спосіб заготівлі овочів на зиму, в тому числі, хрустких огірочків, які гармонійно підходять до будь-якої страви. Засолка огірків на зиму – це десятки і навіть сотні самих різних рецептів, в яких відрізняються кількість солі, використовувані приправи і методи засолювання.
Щоб заготівля огірків на зиму пройшла успішно, потрібно як завжди ретельно підійти до питання вибору овочів. Огірки повинні бути міцні, без пошкоджень. Тому оптимальним вважається заготівля огірків в день збору з городу. Також бажано розсортувати огірки за розміром, щоб вони однаково просочилися сіллю і приправами.
Слід знати, що хлорована вода – невідповідний варіант для засолювання. З прянощів досвідчені господині радять листя смородини, вишні та дуба. Також можна використовувати виноградне листя, лавровий лист, часник, цибуля. Перед солінням огірки рекомендується замочити і міняти воду, щоб позбутися від гіркоти.
Основним видом заготовки, крім маринування огірків на зиму, є соління гарячим і холодним способами.
Гарячий спосіб соління огірків в банках
На дно банок викладають листя-прянощі, потім щільно утрамбовують огірочки. Між огірками також можна доповідати листя вишні, смородини і т.д. потім огірки заливають окропом і накривають стерилізованими кришками, чекають 3 хвилини і зливають воду. Потім огірки знову заливають і чекають 5 хвилин. Далі воду зливають і заливають киплячим розсолом з 30 г солі на літр. Банки закочують і охолоджують.
Є й інший рецепт. Огірки заливають киплячим розсолом і витримують добу, а потім ставлять на 7-8 днів в підвал. Коли огірки будуть готові, розсіл потрібно буде злити в каструлю, банки вимити і простерилізувати. Огірки потрібно буде укласти заново з новою порцією спецій і залити киплячим розсолом (злитим). Залишається закупорити кришками і охолодити. В обох випадках охолоджувати рекомендується швидко.
Холодний спосіб засолювання огірків на зиму
Огірочки з приправами укладають по банках, заливають холодним розчином – на літр по 50-60 г солі. Для отримання розсолу сіль розчиняють в невеликому обсязі води, а потім виливають в холодну воду. Потім слід накрити банки марлевою тканиною і почекати пару діб, щоб бродили. Далі банки ставлять в прохолодне місце на півтора тижні при температурі 1-4 градуси або на тиждень при температурі 17 градусів. Коли процес бродіння завершиться, потрібно долити розсіл і закупорити банки без стерилізації (герметично). Зберігають такі огірки при температурі не вище 4 градусів.
Соління огірків на зиму можна робити і за іншими рецептами. Наприклад, огірки можна солити в бочках – не тільки дубових, а й пластикових. Популярний і метод засолювання огірків в пакетах.