Солянка цікава тим, що існує десятки способів її приготування. Зміна одного інгредієнта дасть Вам абсолютно нове блюдо. Я недавно відкрила для себе пряний супчик родом з Грузії. Його приготував чоловік моєї подруги. Аромат стояв непередаваний. І за смаком солянка по-грузинськи відрізнялася від класичної.
Я звикла, що в хід йдуть всі м’ясні та ковбасні обрізки. А тут суцільна яловичина, і багато. Спецій кухар теж не пошкодував, але вони прекрасно доповнюють інші інгредієнти. Є тільки один мінус. Хочеться з’їсти побільше, але блюдо дуже поживне.
- Біле сухе вино 600 гр.
- Олія соняшникова 1 ст. л.
- Часник 2 зуб.
- Перець червоний мелений ⅓ ч. л.
- Уцхо-сунелі ½ ч. л.
- Перець чилі ¼ шт.
- Огірок солений 100 гр.
- Кінза 30 гр.
- Сванська суміш 1.5 ч. л.
- Хмелі-сунелі ½ ч. л.
- Коріандр 1 ч. л.
- Томатна паста 3 ст. л.
- Наріжте м’ясо маленькими шматочками, а цибулю — півкільцями. Томати обдайте окропом і очистіть від шкірки. Наріжте помідори і огірки дрібними кубиками.
- Розігрійте соняшникову олію на сковороді і обсмажте яловичину на сильному вогні 5 хвилин. Потім додайте вершкове масло і цибулю, зменшіть вогонь і готуйте ще 5 хвилин.
- Влийте вино, перемішайте, а після закипання накрийте кришкою і томіть на повільному вогні протягом години.
- Покладіть в сковороду помідори і огірки, тушкуйте 20 хвилин. Додайте томатну пасту, сіль, стручковий перець чилі і спеції, перемішайте і готуйте на повільному вогні ще 10 хвилин.
- Зніміть солянку з вогню, видавіть часник і посипте рубаною кінзою. Подавайте гарячою.
Солянка виходить наваристої, ароматної і ситної. Ви можете поекспериментувати зі спеціями, а замість свіжих томатів додати помідори у власному соку. Тільки кількість зменшіть в 2-3 рази. Впевнена, ваш чоловік буде в захваті!