Цукрове печиво
Цукрове печиво – це смачне печиво, щедро посипане цукром. Таке печиво люблять і діти, і дорослі, адже його можна подавати і до чаю, і до какао, і до кави, і до молока. Одним словом, це справжнісінький універсальний десерт! Його готують як на вершковому маслі, так і на маргарині, як з додаванням яєць, так і без них. В цілому ж рецептура цього різновиду печива заснована на приготуванні солодкого листкового або пісочного тіста. Якщо хочеться щоб печиво вийшло розсипчастим, варто зупинити свій вибір на пісочному тісті.
Рецепти цукрового печива
Для того, щоб надати цукровому печиву додаткову пишність, деякі господарки додають в тісто кефір або сметану. Анітрохи не гірше виходить і печиво на пиві або печиво з содою або з сиром. Для того, щоб печиво вийшло хрустким, тісто розкочують тонше, а щоб воно було пишним – товстішим.
Цукрове печиво може бути як із начинкою, так і без неї. Особливо смачним воно виходить із начинкою зі згущеного молока, варення чи джему. Можна додати до нього для ароматизації і лимонну або апельсинову цедру, а також невелику кількість сухофруктів, нарізаних горіхів або подрібненого шоколаду.
Процес випікання цукрового печива зазвичай не забирає багато часу, більше того, існують рецепти швидкого цукрового печива, яке не важко приготувати практично перед приходом гостей. Для цього 230 г вершкового масла збивають із цукром у кількості 200 г і з однією чайною ложечкою ванільного цукру. Потім в отриману суміш додають яйце і ще раз добре збивають, після чого додають 280 г борошна і половинку чайної ложки розпушувача тіста. Масу перемішують до однорідності, а потім відокремлюють від неї по невеликій порції тіста і вмочують кожну порцію в цукор. Отримані цукрові «колобочки» викладають на деко, витримуючи між ними відстань чотири-п’ять сантиметрів (у процесі приготування печиво розпливатиметься) і трошки розминають його пальцями. Усього з приготовленого тіста має вийти близько вісімнадцяти печеньок. Деко відправляють у розігріту до ста дев’яноста градусів духовку і випікають печиво протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин (або до тих пір, поки воно добре підрум’яниться). Тобто в цілому на приготування такого печива йде не більше півгодини! А до столу його подають в охололому вигляді – таке печиво дуже вдало поєднується не тільки з чаєм, але і з молоком.