Рецепти варення з слив
Одний з найбільш частих різновидів варення. Таке варення відмінно підійде не тільки для чаювання, але і для приготування всіляких десертів, каш, пиріжків і пирогів. А вариться сливове варення дуже недовго!
Як варити варення з слив
Варення зі слив – не тільки дуже смачне, але ще і надзвичайно корисні ласощі. Сливу рекомендується вживати при гіпертонії, різних захворюваннях печінки або нирок, а також при діабеті або атеросклерозі. А ще вона є чудовим проносним засобом, що робить її справжньою знахідкою для всіх страждаючих запорами.
Сливи для приготування варення слід вибирати якісні – без пошкоджень і червоточин, досить пружні і стиглі. При цьому для приготування варення однаково добре підійдуть як традиційні фіолетові, так і жовті або навіть білі сливи. А найбільш придатними сливовими сортами для варіння варення прийнято вважати Венгерку і Ренклод.
Всі плоди необхідно ретельно вимити, а потім очистити їх і видалити з них кісточки (в разі необхідності). Потім їх укладають в досить простору ємність і засипають цукром, щоб вони дали сік – лише після цього можна буде приступати до варіння варення. Варити сливи можна як цілими, так і розрізавши їх на дві половинки або навіть на кілька дрібніших шматочків. А перед тим, як почати варити варення з великих цілих плодів, їх рекомендується наколоти дерев’яною шпажкою в декількох місцях – тоді вони набагато краще просочаться цукровим сиропом і не лопнуть під час варіння. Якщо ж сливи попалися дрібненькі, то для того, щоб вони не втратили свою форму при варінні і не лопнули, їх необхідно попередньо пробланширувати в окропі, а потім відразу ж помістити їх під струмінь холодної води. Для того, щоб сливи залишалися цілими, можна ненадовго помістити їх і в розчин соди (буквально на пару хвилин), правда, після цього важливо не забути ретельно їх промити.
Деякі господині охоче додають в варення зі слив і деякі інші інгредієнти: какао, апельсини, імбир, горіхи, яблука, лимон, шоколад, корицю, грейпфрути, абрикоси і т.д. щоб сливове варення не підгоріло, його необхідно варити на слабкому вогні. Цілком допустимо варити його і в мультиварці. А ще існує безліч варіантів приготування варення зі слив без варіння!
Готове варення зі слив розливають по ретельно простерилізованим банкам, після чого щільно закупорюють його і відправляють в прохолодне містечко для зберігання.