Назва страви прийшла до нас з Грузії. Так називають в цій країні будь-які страви з квасолі. Згідно з класичним рецептом, в лобіо додають червону квасолю і багато зелені.
Інгредієнти
Порції: –+
- Квасоля червона 3 ст.
- Перець болгарський 1 кг.
- Морква 1 кг.
- Помідор 2 кг.
- Олія соняшникова 1 ст.
- Сіль 2.5 ст. л.
- Цукор-пісок 300 гр.
- Оцет столовий 9% 70 мл.
Кроки
- Відсипаємо три склянки квасолі в глибоку ємність і заливаємо її холодною водою таким чином, щоб вона повністю покривала бобові. Краще зробити цю процедуру на ніч.
- Зливаємо воду в раковину. Промиваємо набряклу квасолю і засипаємо в каструлю. Додаємо в ємність воду. На плиті доводимо масу до кипіння і солимо. Перемішуємо і залишаємо на 40-60 хвилин. Квасоля повинна стати м’якою.
- Позбавляємося від верхнього шару моркви. Промиваємо овочі – морква, перець і помідори – проточною водою і подрібнюємо: очищаємо перець від насіннєвої коробки і нарізаємо соломкою, натираємо моркву на тертці, а помідори пропускаємо через м’ясорубку.
- Переміщаємо всі овочі в каструлю. Додаємо до них цукор, сіль і соняшникову олію. На плиті доводимо масу до кипіння на сильному вогні, а потім зменшуємо вогонь і варимо овочі 30 хвилин. При цьому постійно перемішуємо їх.
- Коли до кінця варіння залишиться 10 хвилин, вливаємо оцет. Перемішуємо інгредієнти. Знаходимо відповідну тару для закачування. Очищаємо її содою і після ретельної промивки стерилізуємо. Кришки можна прокип’ятити на плиті або залити окропом і залишити на 10-15 хвилин.
- Готове лобіо з квасолі розкладаємо по банках і закочуємо. Перевіряємо, чи не протікають ємності: для цього потрібно акуратно покрутити їх в руках. Ставимо банки догори дном на будь-яку рівну поверхню і вкутуємо теплим покривалом.
Коли закрутки охолонуть, зберігаємо їх при кімнатній температурі.