Що буде, якщо корисну цибулю зробити ще й дуже смачною? У грузинській кухні без цибулі в маринаді нікуди: до будь-яких м’ясних страв вона зазвичай подається разом із величезною кількістю зелені. Способів замаринувати цибулю безліч, але цибуля в пряному маринаді по-грузинськи найкраще поєднується з будь-якою їжею, приготовленою на мангалі. Готується у похідних умовах дуже просто. А вінегрет із неї просто незрівнянний, його смак підходить для будь-якого гострого салату. Любителі пекучої кавказької їжі можуть їсти її і просто як єдиний або додатковий гарнір до будь-якої повсякденної їжі, якому пряна цибуля в маринаді по-грузинськи надасть смаку свята і створить відповідний настрій усім присутнім за столом. Готую я її вже дуже давно і навіть не пам’ятаю точно, як потрапив до мене цей кулінарний рецепт: чи то почув у приміській електричці, чи то прочитав у якомусь журналі. Але це й не має значення. Куди цікавішим є сам кулінарний рецепт.
- Цибуля ріпчаста 5 шт.
- ДЛЯ 1 Л МАРИНАДУ:
- Вода ½ л.
- Винний оцет червоний ½ л.
- Сіль 2 ст. л.
- Цукор-пісок 5 гр.
- Кориця за смаком
- Гвоздика за смаком
- Бадьян за смаком
- Запашний перець за смаком
- Перець червоний мелений за смаком
- Лавровий лист за смаком
- Починаю з приготування маринаду. Тут все просто – змішую воду з оцтом, сіллю-цукром та прянощами.
- У цей час на плиті закипає вода у каструлі. У окріп на пару хвилин опускаю нечищену цибулю. Діставши її і дочекавшись поки вона охолоне, очищаю від лусочок, шийки та корінця.
- Грію воду, але не доводжу до кипіння і розчиняю в ній трохи солі. Потім кілька хвилин тримаю очищену цибулю в теплій солонуватій воді.
- Потім заливаю маринадом з води, оцту, солі, цукру та прянощів і витримую близько півгодини. На цьому приготування їжі закінчено.
Залишилося лише трохи остудити її та подавати з іншими стравами, нарізавши будь-яким чином: кільцями, півкільцями, соломкою. Різати можна як подобається і як треба, з цього приводу кулінарний рецепт жодних спеціальних рекомендацій не містить.