Яке нині різноманітність соусів! За радянських часів найбільш популярними були тільки майонез і томатна паста. А зараз ми можемо з легкістю повторити італійські, Грузинські, Мексиканські та французькі соуси. Серед найцікавіших і смачних песто, тартар, бешамель, ткемалі, соус суго, гуакамоле. І всі вони з доступних інгредієнтів!
Ділюся з вами рецептом італійського базилікового соусу, який підійде до будь-якої страви! Приготувавши його восени з дешевих свіжих овочів, взимку зможете доповнити макарони, м’ясо, піцу або навіть суп. Злегка гострий, з приємним смаком базиліка і томатною основою.
Як приготувати італійський соус суго на зиму
Зверніть увагу, що італійський соус з помідорів готується без використання оцту. Проте, продукт відмінно зберігається навіть при кімнатній температурі. Не забудьте простерилізувати банки і кришки або ж просто добре вимити з з содою. Кількість інгредієнтів розрахована на 4 банки об’ємом 0,5 л.
- Помідор 2 кг.
- Базилік свіжий 80 гр.
- Цибуля ріпчаста 1.5 шт.
- Томатна паста 2 ст. л.
- Часник 2 шт.
- Перець чилі 2 шт.
- Олія соняшникова 40 мл.
- Сіль ½ ст.
- Цукор-пісок 1.5 ст. л.
- Італійські трави 1 ст. л.
- Пропустіть через м’ясорубку помідори, перець чилі, половину базиліка і 1 очищену головку часнику. Додайте сіль, доведіть інгредієнти до кипіння і варіть ще 40 хвилин на сильному вогні.
- Дрібно наріжте цибулю і обсмажте його до м’якості в соняшниковій олії. Потім перекладіть його до решти інгредієнтів.
- Наріжте базилік, що залишився і натріть на тертці часник. Додайте інгредієнти до помідорної суміші разом з сіллю і італійськими травами. Перемішайте і варіть 10 хвилин з моменту закипання.
- Розкладіть гарячий соус по банках і закрийте кришками.
Якщо хочете зробити консистенцію соусу суго з базиліком більш гладкою, подрібніть в м’ясорубці або блендері всі інгредієнти. Крім того, потрібно буде зняти шкірку з томатів. Якщо блюдо здається вам занадто гострим, видаліть з перцю чилі насіння або додайте менше цього інгредієнта. З чим будете подавати італійський соус?