Капоната (Caponata) – сицилійське рагу з баклажанів у кисло-солодкому соусі. Існує безліч місцевих варіацій із використанням різних інгредієнтів. Основними для капонати є баклажани, помідори, цибуля, селера, каперси. У деякі версії додають оливки, моркву та зелений болгарський перець, а в інші – картопл., кедрові горіхи, родзинки. У Палермо капонату подається з додаванням восьминога, а аристократичний сицилійський рецепт включає омарів, рибу-меч, дику спаржу, сушене молоко тунця і креветок. Однак ці приклади є винятками із загального правила приготування капонати у вигляді кисло-солодкого овочевого рагу.
У наші дні капонату зазвичай подається як гарнір до рибних страв, рідше – як закуска. Раніше, з XVIII століття капоната подавалася як основна страва.
Як і більшість страв з баклажанів, капонатf стає смачнішj. наступного дня. Подають її у теплому чи холодному вигляді. Капоната чудово підходить як намазка для брускетти, а з баштовий базилік відмінно доповнює смак.
- Баклажан 700 гр.
- Помідор у власному соку 450 гр.
- Цибуля ріпчаста 1 шт.
- Часник 4 зубці
- Каперси 2 ст. л.
- Базилік свіжий кілька гілочок
- Олія оливкова 5 ст. л.
- Червоний винний оцет 3 ст. л.
- Перець чорний мелений за смаком
- Сіль за смаком
- Баклажани нарізати на кубики. Цибулю, часник очистити і дрібно нарізати.
- У великій сковороді на середньому вогні розігріти оливкову олію.
- Покласти баклажани, цибулю та часник. Смажити близько 15 хвилин до золотистого кольору.
- Додати нарізані кубиками помідори разом із соком, червоний винний оцет та каперси без рідини.
- Накрити кришкою і тушкувати, час від часу помішуючи, близько 12 хвилин, поки баклажани і цибуля не стануть дуже ніжними.
- Приправити капонату за смаком сіллю та перцем. Додати подрібнений базилік.
Подавати капонату теплої, кімнатної температури або холодному вигляді. Капоната може бути виготовлена заздалегідь за 2 дні. У цьому випадку її прибирають у ємність із кришкою та охолоджують у холодильнику.