Неймовірно популярний рибний суп або «уха по-албанськи». Готують леврек із морського окуня чи лаврака (сибас) з додаванням овочів. Незважаючи на те, що страва неймовірна ситна, вона зовсім нежирна і низькокалорійна. Прихильникам правильного харчування такий суп напевно сподобається. Втім, як і всім небайдужим до риби. Суп виходить неймовірно смачним та ароматним, незважаючи на досить скромний склад інгредієнтів. Серед місцевих страв користується попитом у зимову пору року, оскільки в теплі місяці тут віддають перевагу холодним супам. Але незалежно від того, коли ви опинитеся в Албанії, спробувати його варто неодмінно.
Зустріти цей суп можна в меню будь-якого прибережного ресторану чи кафе.
Процес приготування албанської юшки займе трохи більше години. Всі інгредієнти легко знайти в супермаркетах поблизу ваших апартаментів. Наведений нижче приклад з сибаса розрахований на 4 порції.
- Лаврак (Сибас) 2 шт.
- Морква 3 шт.
- Кабачок 1 шт.
- Цибуля ріпчаста 1 шт.
- Цибуля порей 2 шт.
- Селера (корінь) 1 шт.
- Селера стебло 2 шт.
- Петрушка за смаком
- Кріп за смаком
- Сіль за смаком
- Насамперед слід очистити всі овочі. Корінь селери потрібно розрізати на 8 частин, цукіні – на 4 частини, морква – навпіл, білу частину стебла селери також навпіл, цибулю дрібно нашаткувати.
- Рибу також потрібно очистити, відокремити філе, скелети та голови добре промити водою (можна заздалегідь попросити обробити сибас на ринку).
- Потім помістити в каструлю всі овочі, крім половини моркви, голови та скелети сибаса, половину нарізаної зелені та залити водою (вона має трохи покривати вміст), довести суп до кипіння та варити годину на невеликому вогні.
- Через годину процідити бульйон в іншу каструлю, додати в нього крупно нарізане філе і варити 5-7 хвилин.
- Потім додати нарізану білу частину другого стебла цибулі-порею, половину моркви, що залишилася, нарізану дрібною соломкою, посолити за смаком і варити до готовності моркви.
- Перед подачею до столу додайте залишки свіжої зелені.
Можна додати чорний перець до смаку і подавати з скибочками чорного хліба з олією.
Замість сибаса підійде і окунь, а як зелень можна також додавати кінзу. І, звичайно, експериментувати з приправами.