Юшка з товстолобика

Юшка з товстолобика – дуже смачна, ароматна і корисна страва. Юшка вважається прародителькою всіх перших страв Київської Русі. Готували юшку з найдавніших часів, оскільки поселення розташовувалися в основному, на берегах річок і озер. Відігравала роль доступність прісної води та річкові шляхи сполучення, тому що нормальних доріг ще не було, а тваринництво було в зародковому стані. Рибний лов був простим і основним видом діяльності для харчування та заготівлі продуктів про запас.

Оскільки родовід юшки йде з незапам’ятних часів, то способів її приготування існує безліч. Від простої рибальської юшки, що складається зі звареної у воді рибної дрібниці та солі, до «царської» юшки на курячому бульйоні з дорогих сортів риби, в основному осетрових порід.

В даний час також існує багато рецептів приготування юшки. Один перелік видів юшки займе не одну сторінку. Але вироблені деякі загальні принципи приготування цього блюда. Наприклад, якщо юшка вариться з овочами, то це картопля, морква, цибуля. Готують юшку і з крупами (рис, перлівка, пшоно). Загалом, страва «уха», це величезний всесвіт смаку, аромату та незаперечної користі, тому що рибні страви корисні завжди.

Товстолобик дуже смачна риба, але відрізняється від інших прісноводних риб тим, що жир, що міститься в ній за своїм складом і користю, ідентичний жиру морської риби. Тобто, купуючи живого товстолобика (розведенням його займаються рибні господарства повсюдно), ми купуємо практично свіжу морську рибу, що не переморожена. А це, в регіонах, дуже віддалених від моря, дорогого коштує.

Наведений рецепт юшки середньої складності, але отриманий результат порадує смаком та ароматом готової страви кожного, хто його скуштує.

Як приготувати юшку з товстолоба

Інгредієнти
Порції: +6
На порцію
Калорії: 63 ккал
Білки: 7.7 г
Жири: 0.6 г
Вуглеводи: 6.2 г
Кроки
60 хвДрук
  • Свіжого товстолобика очистіть від луски. У цієї риби луска дрібна, ножем чистити її незручно, тому краще скористатися спеціальним пристосуванням для очищення рибної луски. Потім, обов’язково, видаліть зябра у риби (якщо не видаляти, то юшка гірчитиме). Відріжте голову і відкладіть убік (можна в окрему каструлю з холодною водою). Гострим ножем розріжте черевце риби від хвостового плавця у бік голови. Акуратно, не пошкодивши жовчний міхур, видаліть начинки. Вимийте в холодній проточній воді рибу з усіх боків, особливо ретельно всередині.
  • Відріжте хвіст і плавці і покладіть їх разом із головою риби. Решту тушки розріжте поперек на порційні шматки, шириною приблизно 2 сантиметри. Складіть в окрему каструлю.
  • У каструлю налийте води, як зазначено в рецепті, і встановіть каструлю на конфорку плити із середнім нагріванням. Голову риби, плавці та хвіст вимийте у проточній воді та покладіть у каструлю з водою, що на плиті.
  • Візьміть дві цибулини середнього розміру. Гострим ножем відріжте у них кореневище та верхівку, залишивши цілу цибулину. Потім зніміть з них верхній шар лушпиння, залишивши нижній (найближчий до жовтої м’якоті) незачепленим. Підготовлені цибулини покладіть цілими у воду разом із рибою. Цибуля з лушпинням надасть бульйону золотистого кольору.
  • Після закипання води зменште нагрівання так, щоб бульйон варився при слабкому кипінні. Ретельно знімайте піну, що утворилася на поверхні бульйону (знімайте постійно, у міру утворення). Варіть бульйон без солі та приправ 20 хвилин.
  • Підготуйте овочі. Кріп помийте у проточній воді, струсіть над мийкою та обсушіть паперовим рушником. Відріжте біля кропу тверді стебла, зберіть у пучок і обмотайте ниткою. Решту зелені кропу дрібно наріжте і складіть на окремому блюдце.
  • Картоплю та моркву очистіть від шкірки, ретельно помийте. Картоплю наріжте часточками середнього розміру (приблизно 2х2 сантиметри) і залийте холодною водою, щоб не потемніла. Моркву наріжте або часточками, або кубиком розміром (приблизно) 1х1 сантиметр.
  • Зварений рибний бульйон зніміть з нагріву, не вимикаючи його. Процідіть бульйон через дрібне сито. Цибулю викиньте. З риб’ячої голови та хвоста зніміть м’ясо, з нього можна зробити рибні фрикадельки і потім покласти у юшку.
  • Проціджений рибний бульйон встановіть назад на плиту, увімкніть максимальне нагрівання і досягайте його закипання. Як закипить, покладіть у бульйон підготовлену картоплю та моркву. Зменшіть нагрівання, і варіть при слабкому кипінні. Посоліть заготовку юшки, додайте перець горошком і стебла кропу, що перев’язані ниткою.
  • Через 10 хвилин рибу, що розрізана на порційні шматки, промийте під проточною водою. Покладіть її у юшку і варіть з іншими інгредієнтами ще 20 хвилин.
  • Вимкніть нагрівання, нехай юшка постоїть накрита кришкою 10 хвилин. Вийміть із каструлі перев’язаний ниткою кріп. Потім подавайте юшку до столу, поклавши порцію риби у тарілку.

При подачі юшку можна прикрасити, посипавши нарізаною зеленню кропу. Зелені має бути трохи, щоб сильний запах кропу не перебивав аромат готової юшки.

Смачного!

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Залишити відповідь