Ще зі студентських часів я звикла готувати борщ з баликом і на кефірі. Іншого смаку у цієї страви навіть не знала. Тому коли я спробувала у Львові пісний борщ моєї подруги, здивуванню не було меж. Звичайно, рецептом вона поділилася.
Як і більшість львівських страв, пісний борщ відрізняється від своїх регіональних аналогів. Наприклад, у Львові його подають гарячим з ложкою сметани. По виду і на смак він нагадує борщ, але по факту — це абсолютно особливе блюдо. Пробуємо
- Буряк 2 шт.
- Морква 1 шт.
- Картопля 2 шт.
- Цибуля ріпчаста 1 шт.
- Томатна паста 2 ст. л.
- Сіль 1 ч. л.
- Перець чорний мелений за смаком
- Петрушка ½ пуч.
- Часник 2 зуб.
- Вода 1 л.
- Олія соняшникова за смаком
- Овочі очистіть від шкірки. Картоплю наріжте дрібним кубиком, а цибулю подрібніть. Моркву і буряк окремо натріть на крупній тертці. Воду перелийте в каструлю, доведіть її до кипіння.
- До речі, замість води можете використовувати курячий бульйон. Потім пересипте в каструлю моркву і цибулю. Готуйте хвилин 15. На сковороді розігрійте масло.
- На маслі обсмажте буряк. Через хвилини 3-5 додайте томатну пасту. Перемішайте і тушкуйте на повільному вогні пару хвилин. У каструлю пересипте картоплю.
- Далі пересипте туди ж розм’якшений тушкований буряк. Посоліть і поперчіть борщ, видавіть часник, додайте лавровий лист і рубану петрушку.
- Перемішайте інгредієнти, доведіть суп до кипіння. Через хвилину вимкніть вогонь. Залиште борщ під кришкою хвилин на 10. Потім розливайте його по тарілках.
Такий пісний борщ переді мною на стіл подруга поставила разом з бутербродом з салом. Максимально колоритний обід, згодні? Але всупереч очікуванням, блюдо вийшло досить ситним. Після прийому їжі ми ще довго гуляли містом, милуючись архітектурою. Рекомендую і вам випробувати рецепт!