Це ті самі вафельні трубочки, які так радували в дитинстві і назавжди залишили після себе приємні спогади. Хрусткі і розсипчасті, тануть у роті і залишають після себе ніжне солодко-вершковий післясмак. Випічка добре сама по собі і не вимагає ніяких доповнень. І діти, і дорослі люблять похрумтіти тонкими вафельками з чашкою кави або склянкою молока. А ті, то хоче додаткової солодощі і соковитості, звичайно, можуть наповнити трубочки будь-яким кремом – десерт відразу заграє новим звучанням.
- Борошно пшеничне 2 ст.
- Куряче яйце 5 шт.
- Масло вершкове 200 гр.
- Цукор-пісок 1 ст.
- Ванілін щіпка
- Сіль щіпка
- Рослинна олія для змазування
- Готуємо продукти для тіста. Борошно просіваємо, щоб розпушити його і збагатити повітрям. Відміряємо необхідну кількість цукрового піску.
- Вершкове масло кладемо в сотейник і топимо до рідкого стану на плиті. Помішувати, щоб не пригоріло і рівномірно розтоплювалося.
- Якщо масло сильно нагрілося, даємо йому охолонути до теплої температури, щоб яйця не згорнулися, коли будемо змішувати інгредієнти.
- У розтоплене масло розбиваємо яйця, всипаємо цукровий пісок. Додаємо ванілін і сіль в зазначених кількостях.
- Збиваємо все разом міксером.
- Стежимо, щоб всі цукрові кристалики розчинилися. Всипаємо просіяне борошно і продовжуємо працювати міксером, поки не розіб’ються всі грудочки, а маса не стане повністю гладкою і однорідною.
- Готове тісто має бути текучим і по консистенції нагадувати згущене молоко.
- Випікати вафлі можна як в електроприладі, так і в спеціальній формі на газу. Розігріваємо пристосування до дуже гарячого стану.
- Змащуємо внутрішні робочі поверхні тонким шаром рослинної олії. Зручно робити це за допомогою м’якого силіконової пензлика. Змазування потрібно тільки перед випіканням першої вафлі. Тісто вже містить в собі досить велику кількість вершкового масла, тому не буде прилипати до поверхні в процесі випікання.
- На підготовлену поверхню виливаємо столову ложку тіста.
- Щільно закриваємо вафельницю.
- Час випікання вафлі залежить від типу і потужності приладу. Але, в цілому, через хвилину вже можна відкрити прилад і перевірити ступінь готовності виробу. Якщо рум’янець ще бліднуватий, то продовжуємо процес. Якщо колір вафлі вже золотистий, то знімаємо її.
- Поки вафля гаряча, відразу звертаємо її в трубочку або конус. Коли виріб охолоне, ніяку форму їй вже не надати, оскільки тісто застигає і стає дуже ламким.
Таким чином з усього тіста випікаємо вафлі і формуємо з них трубочки. Подавати таку випічку краще в повністю охолодженому вигляді. Так десерт проявляє всі свої цінні особливост і- хрускіт, розсипчастість, текстуру що тане в роті.