Велика кількість овочів, фантастичний смак і сильний хруст! Це все про туршу, приготовану за болгарським рецептом. У міру гостра овочева закуска радує око. Адже на столі вона виглядає вже дуже яскраво і апетитно, тому так і хочеться її швидше спробувати. І у вас є така можливість! Якщо турша по-болгарськи займе місце на поличці серед ваших заготовок, то взимку ви тільки й будете робити, що тягнутися ще за однією баночкою цієї смакоти.
Традиційно таке блюдо готують з моркви, солодкого перцю, зеленого помідора і капусти (цвітної і білокачанної). Така різноманітність овочів перетворює Болгарську закуску в справжню вітамінну бомбу.
Турша по-болгарськи: як її закрити на зиму
Готуючи цю страву, ви можете нарізати інгредієнти довільно. При бажанні томати можна порубати великим кубиком, а листя білокачанної капусти порвати руками на великі шматочки. Це вже не настільки принципово.
- Морква 300 гр.
- Перець болгарський 550 гр.
- Помідор зелений 300 гр.
- Цвітна капуста 300 гр.
- Капуста білокачанна 450 гр.
- Часник 2 шт.
- Петрушка ¼ пучка
- Перець чорний горошок 15 шт.
- Сіль 3 ст. л.
- Цукор-пісок 6 ст. л.
- Аспірин 6 шт.
- Вода
- Ретельно миємо овочі. Видаляємо плодоніжки і насіння з болгарського перцю. Нарізаємо його невеликими брусочками. Очищаємо моркву. Нарізаємо її великими шайбами.
- Розрізаємо помідори на 4 частини. Розбираємо цвітну капусту на суцвіття. Очищаємо часник. Крупно нарізаємо листя білокачанної капусти.
- Вливаем в трилітрову банку оцет 6%. Всипаємо сіль, цукор і чорний перець горошком. Зверху викладаємо підготовлені овочі і 6 таблеток аспірину. Поміщаємо в банку 2 гілочки петрушки.
- Заливаємо все киплячою водою і закриваємо кришкою. Гарненько струшуємо банку. Ми залишаємо її при кімнатній температурі на 3-4 доби. Двічі в день струшуємо наповнену ємність.
Закрийте овочі за болгарською технологією в цьому році – і взимку ви будете радіти тому, якою ж гарною ідеєю це було. Можете навіть не сумніватися. А ви раніше вже готували туршу?