Рецепти маринованого часнику на зиму
Часник маринований на зиму
Часник маринований на зиму – прекрасна альтернатива свіжому часнику. Через специфічний виражений запах далеко не завжди можна дозволити собі насолодитися свіжим часником – то побачення, то ділова зустріч… гострий запах часом ні до чого. Часник маринований на зиму дозволить насолоджуватися улюбленим смаком не на шкоду соціальним зв’язкам і професійним завданням.
Маринований часник має не такий “карколомний” запах, як свіжий. Він набагато м’якше, ніжніше і при цьому не менш смачний. Такий часник можна дозволити собі з’їсти і в середині дня, не боячись «збити з ніг» запахом.
Часник маринований на зиму – це прекрасна закуска. Його можна запросто їсти просто з хлібом, або подати на додаток до будь-якої м’ясної і рибної страви.
Перше, що потрібно зробити – це правильно вибрати часник. Занадто молодий часник не підійде так само, як і підсохлий. Смачний маринований часник виходить, якщо дотримати у виборі золоту середину.
Як маринувати часник на зиму
Маринують часник і цілим, і часточками. Перевага віддається чищеному часнику, але маринують і нечищеним. Як маринад можна використовувати як гарячий, так і холодний розсіл.
Маринувати часник можна, наприклад, ось так. Часник необхідно обрізати, очистити від лушпиння (тільки верхнього, щоб головка не розвалилася – якщо, звичайно, ви не вирішили маринувати часточками). Потім потрібно закип’ятити воду, додати цукор і сіль, спеції (наприклад, запашний перець, гвоздику, корицю). Маринад зняти з вогню і влити в нього оцтову кислоту. Часник потрібно викласти в банку, залити маринадом. Закрити банку і зберігати в темному місці.
Корисна порада
Якщо ви хочете надати маринованому часнику червоний колір, можна взяти буряк. Сирий буряк чистять, очищають, нарізають кубиками і додають в маринад після оцту. Часник отримає гарний червонуватий колір. Є рецепти, де буряк не ріжуть, а натирають на дрібну тертку або взагалі вичавлюють сік, використовуючи соковижималку.
Для заготівлі часнику краще використовувати невеликі банки, щоб швидко з’їдати вміст банки після того, як відкрили.
Щоб маринований часник не потемнів, краще замочити його на пару годин перед консервуванням.
Маринований на зиму часник можна не тільки подавати як закуску. На його основі можна готувати різноманітні соуси.