Булочки сінабон гарбузові

Ну вже якщо вчора ми заготовили на зиму гарбузове пюре, то треба обов’язково з ним щось спекти. І будуть це гарбузові булочки Сіннабон! По-справжньому сонячна, ароматна, ніжна, смачна і ситна домашня випічка, яка сподобається всім без винятку. Тільки не зловживайте: Сінабони – це дуже калорійні булочки, тому насолоджуватися ними раджу в міру.

Взагалі, для тих, хто жодного разу не куштував подібну випічку, підкажу, що булочки Сіннабон виглядають як високі та пишні міні-рулетики на основі здобного дріжджового тіста. У ролі ароматного прошарку прийнято використовувати суміш із коричневого (тростинного) цукру та меленої кориці, яка наноситься на шар вершкового масла. Готові булочки ще практично гарячими обов’язково покриваються густою вершковою глазур’ю, яка тане від тепла, просочуючи ніжне та м’яке тісто.

З вказаної кількості інгредієнтів, що використовуються, у мене виходить 8 великих (однієї вистачить на двох, якщо ви не ласунок) булочок, тому при бажанні можна зробити 16 штук, але вдвічі менше. Гарбузове пюре, звичайно, можна купити вже готове в магазині, але найкраще зробити його самостійно в домашніх умовах.

Інгредієнти
Порції: +8
Кроки
3 год 20 хвДрук
  • Для приготування гарбузових булочок Синнабон потрібно досить багато інгредієнтів, але не лякайтеся – всі вони цілком доступні. Отже, для приготування дріжджового тіста візьмемо пшеничне борошно вищого гатунку, гарбузове пюре (орієнтовно з 400 гр гарбузу вийде 200 гр пюре), молоко будь-якої жирності, цукровий пісок, вершкове масло (його потрібно заздалегідь розтопити і остудити), сіль, дрібку ваніліну (можна замінити чайною ложкою ванільного цукру). по дріжджах напишу трохи нижче). Крім того, для начинки нам знадобиться коричневий очеретяний цукор (якщо у вас його немає, використовуйте простий білий), мелена кориця та м’яке (за годину дістаньте його з холодильника) вершкове масло. Для найсмачнішої помадки, якою ми покриємо готові булочки, потрібен будь-який вершковий сир (у мене Маскарпоне, можна взяти Філадельфію, але підійде і будь-який вітчизняний несолоний аналог типу Альметте), цукрова пудра, трохи молока і лимонного соку.
  • Почнемо з приготування дріжджового тіста для гарбузових булочок Сіннабон. Про дріжджі: не обов’язково брати саме швидкодіючі – відмінно підійдуть просто сухі (теж 5 грамів – це чайна ложка з гіркою) або пресовані (потрібно в 3 рази більше, тобто 15 грамів). Такі дріжджі не відразу змішують із борошном, а попередньо активізують у теплій солодкуватій рідині протягом 10-15 хвилин. У нашому випадку можна трохи підігріти півсклянки молока зі столовою ложкою цукру та розчинити в ньому дріжджі. Так як я використовувала швидкодіючі, їх додавала відразу в муку, яку попередньо двічі просіяла. Туди ж кладемо 50 грамів цукру, щіпку ваніліну для аромату та половину чайної ложки дрібної солі. Все добре перемішуємо, щоб сухі інгредієнти рівномірно розподілилися по суміші.
  • Робимо в центрі заглиблення та наливаємо в нього тепле (не гаряче, а саме приємно тепле) молоко. Туди ж кладемо гарбузове пюре. Перемішуємо все рукою або ложкою, щоб борошно зволожилося.
  • Коли у вас вийдуть ось такі борошняні грудочки, можна вводити розтоплене, трохи тепле вершкове масло. Починаємо заміс тіста руками або за допомогою тістомісу (хлібопічки).
  • Вимішувати це дріжджове тісто потрібно досить довго – не менше 10 хвилин, а ще краще довше. В результаті у вас вийде гладке, однорідне тісто. Воно не повинно бути надто м’яким або липким. Таке дріжджове тісто відмінно тримає форму, воно пружне та еластичне. У процесі замісу може знадобитися трохи більше або менше борошна, ніж я вказала в інгредієнтах – це залежить від його вологості. Підкочуємо тісто в кулю і залишаємо його в мисці (я завжди мию посуд, в якому бродить тісто – просто не люблю брудну). Відправляємо тісто в тепло на 40 хвилин, після чого робимо легку обминку, повторне заокруглення і знову тепло ще на 50 хвилин. Де краще тісту тинятися і що означає тепле місце? Варіантів кілька. Насамперед у духовці з включеною лампочкою (виходить приблизно 28-30 градусів – ідеальна для бродіння дріжджового тіста температура). Тоді миску з тістом затягуємо харчовою плівкою або прикриваємо рушником з натуральної тканини (краще підходить льон), щоб поверхня не завітрилася і не покрилася скоринкою. Ще можна дати тісту піднятися в мікрохвильовій печі, в якій попередньо доводимо до кипіння склянку води. Тісто підніматиметься при закритих дверцятах, причому склянка стоятиме там же. Тоді миску нічим закривати не потрібно, тому що вода випаровуватиметься, тим самим підтримуючи необхідну вологість. Тільки простежте, щоб ніхто ненароком не ввімкнув мікрохвильову піч, інакше тісто пропаде і булочок не буде.
  • Через 40 хвилин тісто добре підійде – воно виросте в обсязі щонайменше вдвічі.
  • Обминаємо його, округляємо і знову в тепло на 50 хвилин.
  • Вдруге дріжджове тісто виросте ще більше – точно в 3, а може й 4 рази. До речі, хочу трохи розповісти про час бродіння дріжджового тіста та вистоювання заготовок. Я сподіваюся, ви розумієте, що це поняття відносне. Що це означає? Ну, наприклад, у рецепті написано, що тісту потрібно дати відпочити 1 годину. Ви ж розумієте, що 1 година – це час, який знадобився саме автору даного рецепта. +/- 10-15 хвилин – цілком допустиме відхилення, весь час бродіння дріжджового тіста залежить багатьох чинників. Свіжість (і як наслідок активність) дріжджів, якість борошна, температура в приміщенні, кількість тіста – це все впливає на час бродіння та вистоювання. Тому ніколи чітко не дотримуйтесь цих рекомендацій – ви повинні відчути тісто, зрозуміти, що йому треба і тоді ви готуватимете його чисто інтуїтивно.
  • З лірикою закінчили: переходимо до формування майбутніх булочок. Дріжджове тісто викладаємо на робочу поверхню. Воно зовсім не липке, тому додаткова кількість борошна для підпилу нам не потрібна (ну, або зовсім трохи). Якщо ви відносите себе до кулінарних естетів (а я впевнена, що так і є) і вам не байдуже, наскільки красиво виглядатиме готова випічка, доведеться трохи порахувати. Приблизно прикиньте скільки булочок ви хочете отримати (у мене 8 штук) і якого розміру вам знадобиться форма для випічки (я брала прямокутну 30х20 сантиметрів). Тепер потрібно зрозуміти, які висоти будуть заготівлі – у мене було по 5 сантиметрів. Відповідно за допомогою качалки розкочуємо тісто прямокутник, сторона якого по більшому краю буде 40 сантиметрів. Друга сторона не така важлива, але постарайтеся розкотити тісто досить тонко (не товстіше 7 мм). Тісто дуже податливе та еластичне, його можна підрівняти долонею або розтягнути руками.
  • Пласт тіста змащуємо м’яким вершковим маслом (45 г). Спочатку я робила це пензликом, але набагато зручніше і швидше змащувати тісто прямо рукою. До самих краєчок!
  • Робимо начинку (я назвала б це посипкою): просто з’єднуємо коричневий цукор і мелену корицю.
  • Перемішуємо все вилкою або ложкою. Якщо очеретяний цукор вам недоступний, сміливо беріть звичайний білий, але за рахунок коричневого у готової випічки з’явиться приємний карамельний смак і аромат.
  • По всіх поверхнях тіста розподіляємо ароматне солодке посипання – просто насипаємо його і розрівнюємо долонею.
  • Залишається акуратно скрутити пласт тіста у щільний рулет. Не забудьте, що скручувати потрібно з широкого боку (того, що 40 сантиметрів).
  • Тепер потрібно розрізати цей рулет. Щоб усе було ідеально, заздалегідь відміряємо його за допомогою лінійки – кожна заготовка по 5 сантиметрів. Але ж ви розумієте, що ТАК робила саме я. Ви можете не морочитися і робити, як завгодно вам. Ножем робимо видимі насічки, якими ділитимемо рулет.
  • Різати заготовки ножем я вам не раджу – не вийде ідеально рівно і красиво, оскільки тісто деформуватиметься. Вихід є: використовуйте нитку або волосінь. Я придумала ось таке пристосування: взяла шматок тонкої волосіні і обидва кінці прив’язала до пробок від вина. Дуже зручно – не потрібно намотувати волосінь на пальці. Ріжемо рулет наступним чином: піднімаємо заготівлю і запускаємо під неї волосінь (за рівнем насічки). Тепер піднімаємо обидва кінці волосіні, перекручуємо їх навхрест і розводимо в сторони. Таким чином, одним рухом відрізається акуратний і рівний шматок рулету. Аналогічно ділимо інші заготівлі.
  • Форму для випікання прокладаємо пергаментним папером (змащувати олією не потрібно) і переносимо на неї заготовки зрізом догори. Майбутні булочки помітно збільшаться в обсязі, тому між заготовками має залишатися місце. Даємо міні-рулетикам відпочити протягом 30-35 хвилин у теплому місці (прикрийте заготовки рушником або харчовою плівкою). До речі, випікати гарбузові синабони не обов’язково у формі, добре вийде і просто на деко (але тоді булочки не будуть високими).
  • За цей час тісто розстоїться і заготовки округляться – доки їх випікати. Змащувати поверхню не потрібно – це дріжджове тісто здобне зарум’яниться самостійно.
  • Готуємо гарбузові булочки Сіннабон у заздалегідь прогрітій духовці 25-35 хвилин на середньому рівні при 180-185 градусах. Помятаєте, що я писала про час? В даному випадку час приготування теж може змінюватись – все залежить від вашої духовки. Основним показником готовності булочок служить їхній зовнішній вигляд – як тільки зарум’янилися і вам це подобається, все готове. Важливо не пересушити випічку і готове тісто буде соковитим, ніжним і м’яким. Дістаємо булочки і даємо їм 5-10 хвилин охолонути у формі.
  • У цей час приготуємо вершкову помадку – вона нереально смачна, повірте. У мисці з’єднуємо будь-який вершковий сир, цукрову пудру, молоко та сік лимона.
  • Все перемішуємо ложкою або вилкою – помадка готова. Спробуйте на смак – може вам буде мало цукру (хоча я сумніваюся) чи захочете додати ще лимонного соку. Робити помадку рідкою не варто – за консистенцією вона виходить як густа жирна сметана.
  • Виймаємо булочки з форми та залишаємо їх на папері.
  • Покриваємо ще теплу випічку вершковою помадкою просто намазуючи її поверх. За рахунок тепла помадка почне танути, стікати, потрапляючи в розрізи рулетиків і просочуючи їх. Можете дати булочкам повністю охолонути, але навряд чи ви зможете встояти перед новоприготовленою, ще теплою домашньою випічкою.

Найніжніше, таке сонячне, шалено м’яке і просто казкове тісто, яке тане в роті, ароматний корично-карамельний прошарок і незрівнянний вершковий помадок… Якщо ви таке не пробували, приготуйте гарбузові булочки Сіннабон – я вам гарантую, ви полюбите їх з першого разу та назавжди.

Підписуйся на нові рецепти!

Поділитись з друзями
Відгуки про страву:
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Залишити відповідь