У далекі радянські часи були дуже популярні мариновані огірки по-болгарськи. За таким рецептом не менш смачними виходять патисони і кабачки. Патисони виходять з легким солодким смаком і тонкою кислинкою і чудово у вас доповнять страви з риби і м’яса. Готуємо без стерилізації методом подвійної заливки. Якщо банки з патисонами відразу різко охолодити, то вони будуть і хрусткими.
Інгредієнти
Порції: –+
- Патисон 3 кг.
- Часник 16 зубців
- Зелень 1 пучок на банку
- Гострий перець за смаком
- Перець чорний горошок за смаком
- Маринад:
- Вода 2 л.
- Сіль 3 ст. л.
- Цукор-пісок 1 ст.
- Оцет столовий 9% 250 мл.
Кроки
- Патисони, бажано невеликі, ретельно промийте зі щіточкою і акуратно видаліть підстави плодоніжок.
- Потім їх наріжте середніми шматочками, а маленькі плоди можете залишити цілими.
- Заздалегідь простерилизуйте в мікрохвильовці чисті банки. Кришки прокип’ятіть. У кожну банку покладіть по чотири очищених зубки часнику, по пучку промитої будь-якої зелені (кріп або петрушка, можна в суміші) і по шматочку гострого перцю.
- Потім банки компактно заповніть шматочками патисонів. Залийте їх крутим окропом, прикрийте кришками і залиште на 15 хвилин для бланшування.
- Після закінчення цього часу воду з банок злийте через спеціальну кришку і вилийте.
- У каструлі зваріть маринад із зазначеної в рецепті кількості чистої води, цукру і солі. У киплячий маринад покладіть горошки чорного перцю і поваріть 2 хвилини. Потім влийте в маринад столовий оцет, перемішайте і вогонь вимкніть.
- Киплячим маринадом повторно залийте патисони в банках, заповнюючи їх до самого верху, щоб маринад навіть трохи пролився через край.
- Банки відразу щільно закупорте і перевірте герметичність закачування.
- Потім банки остудіть в перевернутому стані, і після охолодження можете прибирати на зберігання в будь-яке темне місце.
Якщо є можливість, охолодіть банки швидко і потім визначте різницю в текстурі маринованих патисонів.