Дуже соковита, ніжна, з яскравим смаком грибів, який вигідно підкреслюється томатом і болгарським перцем. Ця ікра готується трохи складніше, ніж попередні, але вона того варта. Кожен овоч обсмажується окремо, завдяки чому смак у них змінюється – він стає більш цікавим.
Якщо у вас немає груздів, можна використовувати будь-які пластинчасті гриби. Якщо в наявності тільки губчасті гриби, то беріть одні ніжки – капелюшки для цього рецепта не підходять. Коли будете пропускати овочі через м’ясорубку, використовуйте насадку з великими отворами.
Інгредієнти
Порції: –+
- Грузді свіжі 3 кг..
- Цибуля ріпчаста 750 гр.
- Морква 750 гр.
- Помідор 750 гр.
- Перець болгарський 750 гр.
- Часник 2-3 головки
- Рослинна олія 600-700 мл.
- Сіль за смаком
- Перець чорний мелений за смаком
- Лавровий лист за смаком
- Кінза 1 пучок
Кроки
- Гриби промийте, очистіть, наріжте шматками і відправте варитися на плиту. Коли вода закипить, готуйте їх 10 хвилин, постійно знімаючи пінку.
- Злийте воду, промийте гриби, залийте водою і знову відправте варитися. Після закипання води, готуйте гриби ще 10 хвилин.
- Цибулю, часник, моркву очистіть, помідори промийте і витріть, у перців відріжте держак і витягніть насіння. Після цього також їх промийте і витріть.
- Цибулю і перець наріжте невеликими шматочками, моркву натріть на тертці, а томати розріжте на 4 частини.
- Всі овочі обсмажте окремо. Також потрібно обсмажити гриби. При смаженні обов’язково додавайте рослинну олію.
- Овочі та гриби прокрутіть через м’ясорубку.
- Отриману масу відправте в алюмінієву каструлю з додаванням рослинної олії і тушкуйте 1.5 години під кришкою, не забуваючи періодично перемішувати.
- За 20 хвилин до закінчення варіння потрібно додати лавровий лист, перчик горошком, сіль і зелень, а також видавити часник.
- Розкладіть по стерилізованим банкам гарячу ікру, утрамбуйте, залийте гарячою олією і закатати кришками.
- Дайте грибний ікрі охолонути, закутавши банки в теплу ковдру і перевернути догори дном.