Рецепти котлет
Котлети — як правило, м’ясний виріб з фаршу у вигляді коржа. Словом côtelette французи називають надреберне м’ясо на туше свині (côte – ребро), тому зв’язок котлети з м’ясом не випадковий. Але котлети можна приготувати не тільки з м’яса і не тільки з фаршу. Для котлет підходить будь-яке м’ясо, доведене до стану фаршу, тому бувають котлети курячі (котлети з курки), котлети з індички, котлети з яловичини. Але рецепт котлети не обов’язково повинен включати такий інгредієнт, як м’ясо. Бувають котлети з фаршу, виготовленого з м’ясних субпродуктів: це котлети з печінки або печінкові котлети. (До речі, рецепт печінкові котлети бажано готувати з яловичою печінкою, тому що вона найбільш благотворно впливає на наш гемоглобін). Дуже смачні котлети — рибні котлети. Найпопулярніші котлети з риби — це котлети з щуки. Котлети з щуки, рецепт яких ви можете знайти на нашому сайті, за своєю технологією дуже нагадують фаршировану рибу, але приготувати їх значно простіше. Приготування котлет можливо і з овочів. Можна приготувати чисто овочеві котлети. Наприклад, котлети з капусти (капустяні котлети), картопляні котлети, морквяні котлети. Рецепт морквяні котлети, рецепт капустяні котлети або рецепт картопляні котлети дуже підходять вегетаріанцям або людям, які дотримуються дієти. І нарешті, рецепт котлет з фаршу – це теж не жорстке правило, тому що ви можете зустріти і рубані котлети і навіть котлети з цільного шматка м’яса.
Як приготувати котлети
Деякі рецепти котлет вже стали легендарними. Ну хоча б рецепт котлети по-київськи, або пожарські котлети. Котлети по-київськи навіть широко відомі у всьому світі. По суті, це навіть не курячі котлети, а куряча відбивна з начинкою. Тому котлети по-київськи зовсім не схожі на котлети з курячого фаршу.
Найчастіше котлети смажать, але можна приготувати котлети в духовці. Існують і парові котлети. Якщо вам хочеться приготувати котлети на пару, ви можете приготувати котлети в пароварці. Але як би ви не готували котлети, найсмачніші котлети — це домашні котлети. Тому що в них мало хліба і багато любові. Хоча якщо ви запитаєте грамотного кухаря, як приготувати котлети, він відповість, що дуже важливо зберегти м’ясний сік. Саме для цього трохи хліба в котлети і додають.