“Рулет” походить від добре нам знайомого слова “роль” — так в античності називали сувій, на якому були записані тексти для акторів або ораторів. Потім цей корінь прийшов в європейські мови і саме від французького «Rouler», що означає «Згорнути», виникла назва рулет . Таким чином, рулет — це фактично будь-яке блюдо, закуска, яке згорнуто в трубочку. Можна виділити три групи рецептів рулетів : рулети м’ясні, рулети овочеві і рулети солодкі. Крім цього, рулетами також називають деякі закуски, які скріплюють шпажками: рулети з сиру (сирні рулети), рулети з сьомги і т. п.

М’ясний рулет готується з відбивного м’яса, зазвичай містить начинку – овочі, сир, рибу. За рецептом, м’ясні рулети спочатку обсмажують, тушкують в бульйоні або вині, і потім рулет нарізають. Іноді рулети готують з рубаного м’яса або навіть фаршу. Так готують рулет з курки, м’ясний рулет з фаршу, м’ясний рулет з яйцем, рулет зі свинини, рулет з фаршу з яйцем, рулет з фаршу. Важливо знати, що класичний рецепт курячого рулету, передбачає особливу оброблення курки: необхідно вийняти всі нутрощі і кістки, щоб залишився тільки шар м’яса на шкірі.

Найбільш часто зустрічаються овочеві рулети – це рулети з баклажанів.

Солодкий рулет готується з бісквітного тіста або листкового тіста. Рулет бісквітний випікають, змащують зсередини кремом або джемом, після чого згортають і дають тесту просочитися. Готовий бісквітний рулет нарізають вже за столом. Якщо рецепт бісквітного рулету прийшов до нас свого часу з Австро-Угорщини, то рецепт рулету з маком є українською кулінарною спадщиною.

Кулінарна новинка останніх років — рулет з лаваша. В принципі, це лише інша назва шаверми, гіроса і їм подібних страв. Лаваш зручний тим, що в нього можна загорнути будь-які продукти. Тому рецепти рулету з лаваша настільки численні і популярні.

60 хв0597
Свиняча рулька – недорогий м’ясний продукт. Готують її різними способами, але сьогодні поговоримо про те, як приготувати її без кістки, скручену в рулет.
другі страви з кабачків
45 хв0485
З кабачків можна приготувати великий асортимент смачних страв на друге за простими рецептами з покроковими фото. Млинці з кабачків Дуже смачні млинці з